nezam

همراهان عزیز موضوع امروز ما در مورد تغییرات کنکور 99 - نحوه طراحی سوالات کنکور 99 می باشد . بسیاری از داوطلبان و متقاضیان کنکور به دلیل اینکه تغییری در شیوه آموزشی به وجود آمده و به دوسته نظام قدیم و نظام جدید تقسیم شده است دچار سردرگمی شده اند و نمی دانند سوالات کنکور برچه اساس طراحی می شود که کنکور سال 98 به این صورت بود که دو کنکور برگزار شد دانش آموزانی که شیوه تدریس نظام قدیم بوده اند کنکور 99 نظام قدیم را دادند و دانش آموزانی که شیوه تدریس نظام جدید برایشان اعمال شده کنکور 99 نظام جدید را دادند که نحوه برگزاری کنکور در سال 99 را برایتان توضیح می دهیم. که در این مقاله توضیحات کامل در این خصوص را در اختیارتان قرار می دهیم.در صورت مواجه با هر گونه سوال در این قسمت با همکاران ما در سامانه صدای مشاور در تماس باشند.شما عزیزی که به دنبال کسب اطلاعات در این مورد هستند می توانند با مطالعه مقاله ما پاسخ سوالات خود را دریافت کنند و همچنین شما عزیزان می توانید برای اطلاع بیشتر در مورد جزئیات این خبر از طریق تماس با شماره های درج شده در زیر با مشاوران ما در سامانه صدای مشاور در تماس باشید تا راهنمایی های و تجربیات کامل خود را در اختیارتان قرار دهند.

 

عزیزان همراه سایت می توانید برای کسب اطلاع بیشتر در خصوص تغییرات کنکور 99 - نحوه طراحی سوالات کنکور 99 می توانید با سامانه صدای مشاور تماس حاصل کرده و از اطلاعات مشاوران تخصصی بهره مند شوند.

 

,,,,,,,,,

 "سامانه مشاوره تلفنی  "

 مشاوره دهنده تخصصی

برای تماس از کل کشور کافیست با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد، با شماره 9099071611

شماره ویژه شهر تهران  9092301612

و از موبایل همراه اول با شماره 99225595 تماس حاصل فرمایید

تماس از 8 صبح تا 12 شب

حتی ایام تعطیل

,,,,,,,,

 

تغییرات کنکور 99 و نحوه طراحی سوالات کنکور

با تحول در نظام آموزشی کشور و تبدیل مقطع پیش دانشگاهی به سال دوازدهم ، کنکور ۹۹ اولین کنکور پس از تغییرات بوجود آمده در نظام آموزشی برای داوطلبان نظام قدیم خواهد بود . سازمان سنجش ابتدا اعلام کرده بود که نحوه برگزاری کنکور سراسری 99 برای داوطلبان نظام قدیم همانند داوطلبان نظام جدید بر اساس منابع نظام جدید است و برای داوطلبان نظام قدیم مانند کنکور 98 سوال جداگانه طرح نخواهد شد اما طبق جدید ترین مصوبه این سازمان روال برگزاری کنکور 99 همانند کنکور سال 98 می باشد . سازمان سنجش آموزش کشور که مجری ثبت نام و برگزاری کنکور ۹۹ می باشد ، طبق روند  سال های گذشته با انتشار اطلاعیه ای احتمالا در مهر ماه ۹۸ ، نحوه برگزاری کنکور 99 ، زمان برگزاری کنکور 99 ، شرایط شرکت در کنکور 99 را مشخص خواهد کرد . در ادامه مقاله تغییرات در نحوه برگزاری کنکور 99 و میزان تاثیر سوایق تحصیلی نظام جدید و نظام قدیم را شرح داده ایم .

 

نحوه برگزاری کنکور سراسری 99

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با توجه به تاثیر معدل در کنکور سراسری 99 در مورد نحوه برگزاری کنکور سراسری 99 اعلام کرد که در این کنکور همانند کنکور سال گذشته 2 نوع سوال برای داوطلبان نظام جدید و نظام قدیم به صورت مجزا طراحی می شود . بر این اساس در کنکور سراسری 99 یک نوع سوال از کتاب های نظام جدید برای داوطلبان نظام جدید و یک نوع سوال از کتاب های نظام قدیم برای داوطلبان نظام قدیم طراحی می شود . منبع اصلی طراحی سوالات کنکور سراسری 99 برای داوطلبان نظام جدید ( 6 - 3 - 3 ) کتاب های پایه های دهم ، یازدهم و دوازدهم در برای تمامی رشته ها می باشد و منبع اصلی طراحی سوالات کنکور سراسری 99 برای داوطلبان نظام قدیم کتاب های پایه های دوم و سوم متوسطه و پیش دانشگاهی در رشته های ریاضی و تجربی و انسانی می باشد . تمامی داوطلبان نظام قدیم و جدید کنکور 99 می توانند برای اطلاع لحظه ای از اخبار این آزمون عضو کانال تلگرام کنکور سراسری باشید .

 

چگونگی طراحی سوالات کنکور سراسری 99

همانطور که قبلا اشاره کردیم منبع اصلی طراحی سوالات کنکور سراسری 99 از کتاب های نظام جدید پایه های دهم ، یازدهم و دوازدهم در رشته های ریاضی و تجربی و انسانی می باشد و از کتاب های نظام قدیم هیچگونه سوالی در کنکور سراسری 99 مطرح نمیگردد و تمامی داوطلبان نظام قدیم جدید برای مطالعه کنکور سراسری 99 لازم است که کتاب های درسی نظام جدید را مطالعه نمایند . جهت دریافت کتاب های درسی نظام جدید به پست دانلود کتاب درسی مراجعه نمایید و بر اساس رشته ی تحصیلی خود می توانید کتاب های سال دهم و یازدهم و دوازدهم که منبع طراحی سوالات در کنکور سراسری 99 را می باشد را دانلود نمایید .
با تحول در نظام آموزشی کشور و تبدیل مقطع پیش دانشگاهی به سال دوازدهم ، کنکور ۹۹ اولین کنکور پس از تغییرات بوجود آمده در نظام آموزشی برای داوطلبان نظام قدیم خواهد بود . سازمان سنجش ابتدا اعلام کرده بود که نحوه برگزاری کنکور سراسری 99 برای داوطلبان نظام قدیم همانند داوطلبان نظام جدید بر اساس منابع نظام جدید است و برای داوطلبان نظام قدیم مانند کنکور 98 سوال جداگانه طرح نخواهد شد اما طبق جدید ترین مصوبه این سازمان روال برگزاری کنکور 99 همانند کنکور سال 98 می باشد . سازمان سنجش آموزش کشور که مجری ثبت نام و برگزاری کنکور ۹۹ می باشد .

 

کنکور ۹۹ به چه شکل است؟

برخلاف کنکور ۹۸ که دومجموعه سوال برای دیپلم‌های نظام قدیم و جدید طراحی می‌شود، در کنکور ۹۹ صرفا یک مجموعه سوال وجود خواهد داشت.
لازم به‌ذکر است که عناوین دروس پایه دوازدهم دوره دوم متوسطه مرتبط با هر گروه آزمایشی آزمون سراسری که وزارت آموزش و پرورش امتحان آن‌ها را به‌صورت نهایی برگزار می‌کند، پس از تصویب در شورای عالی آموزش و پرورش، برای اعمال سوابق تحصیلی، اطلاع‌رسانی خواهد شد. همچنین فهرست منابع سوالات آزمون برای داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید (۳-۳-۶) نیز اعلام خواهد شد. در نظر داشته باشید که نظام قدیمی ها سهمیه ندارند آبه این صورت که مجموعه سوال‌ها برای کنکوری‌های نظام قدیم و جدید متفاوت است اما برای مباحث مشترک بین این دو به صورت یکسان سوال طرح شده است. تاکید هم کردند که حتما متقاضیان در کنکوری شرکت کنند که مطابق با نظام آموزشی آنهاست و نگران نباشند.سازمان سنجش بر خلاف تصوری که از قبل بحثش بود، قرار نیست برای داوطلبان نظام قدیم سهمیه‌ای جداگانه در نظر بگیرد. به گفته مسئولان سنجش قرار است نمرات دو گروه تراز شود و گزیش به شکل رقابتی باشد که براساس نمره کل نهایی کنکور در زیر گروه مرتبط باشد.منبع : تغییرات کنکور 99 - نحوه طراحی سوالات کنکور 99

 

نمونه کارنامه کنکور سراسری سهمیه ایثارگران - استفاده مجدد از سهمیه ایثارگران در کنکور 98 - نحوه گرفتن معافیت تحصیلی پشت کنکوری ها - نمونه کارنامه کنکور سهمیه جانبازی 98 - لیست رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد تهران مرکز  - از کی برای کنکور  99 شروع کنیم؟  - نحوه محاسبه سهمیه ایثارگران در کنکور 98 - سهمیه ایثارگران در کنکور (آزمون) 98  -  ظرفیت پذیرش در کنکور 98 به چه صورت است؟ - چند بار میتوان از سهمیه در کنکور استفاده کرد98  - زمان برگزاری کنکور ارشد 98 - نحوه اعمال سهمیه ایثارگران در کنکور 98 - قانون جدید سهمیه ایثارگران در کنکور 98سامانه تایید سهمیه کنکور سراسری 98 - لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد شیراز - جمع بندی کنکور 98 در یک هفته مانده تا کنکور - آیا ثبت نام کنکور سراسری(دولتی) و آزاد یکی است یا جداست؟ - اصلاحیه سهمیه ایثارگران در کنکور 98
+ نوشته شده در پنج شنبه بیستم تیر 1398 ساعت 10:42 توسط nezam vazife بدون نظر